Image Image Image Image Image

Fundacja Aleja Gwiazd Aktualności

16

Sty

2019 – 100 lat PZPN

„Przed samymi świętami, bo w dniach 20 i 21 bm. odbył się w Warszawie zjazd towarzystw sportowych wszystkich ziem polskich, na którym ukonstytuowano P.Z.P.N” – napisał w grudniu 1919 roku Ilustrowany Kurier Codzienny. Lakoniczna notatka jest jedną z niewielu relacji opisującej powstanie Polskiego Związku Piłki Nożnej, który w tym roku obchodzi stulecie istnienia. Więcej w linku: https://www.laczynaspilka.pl/federacja/100-lat-pzpn-jak-powstal-polski-zwiazek-pilki-noznej1

 

Źródło: PZPN

03

Gru

WICEMISTRZOSTWO ŚWIATA 2006 ROK

3 grudnia 2006 roku reprezentacja Polski w piłce siatkowej zdobyła tytuł wicemistrza świata. W wielkim finale spotkali się Brazylijczycy i Polacy. Podopieczni Bernardo Rezende wygrali 3:0. Była to jedyna porażka biało-czerwonych, prowadzonych przez argentyńskiego trenera Raúl Lucio Lozano, w tych mistrzostwach, którzy w trakcie całego turnieju stracili jedynie 6 setów.

Czytaj więcej…

26

Lis

PARTNER NASZEJ FUNDACJI ŚWIĘTOWAŁ JUBILEUSZ

W piątek, 23 listopada Partner naszej Fundacji – Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób  niepełnosprawnych, świętował Jubileusz 25-cio lecia istnienia. Obchody rozpoczęły się od mszy św. w intencji podopiecznych, wolontariuszy i pracowników Stowarzyszenia, o godz. 9:00 w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu. 

Czytaj więcej…

14

Lis

BLACK FRIDAY W LELLEK GLIWICE

Zapraszamy na Black Friday u naszego Sponsora – Lellek Gliwice – największa ilość samochodów dostępnych od ręki
✓ samochody z rocznika 2018 w ofercie wyprzedażowej
✓ zimowy przegląd samochodu za 75 zł
✓ … a do każdego zamówienia dodajemy 👀videorejestartor Xblitz, żeby każda podróż była jeszcze bardziej komfortowa!

10

Lis

KLUBOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA

Klubowe Mistrzostwa Świata w Siatkówce – FIVB Volleyball Men’s Club World Championship – zostaną rozegrane w Polsce w dn. 26 listopada – 2 grudnia 2018 r. w Płocku, Rzeszowie i w Częstochowie.

Czytaj więcej…

28

Paź

44 LATA TEMU ZDOBYLIŚMY PIERWSZE MISTRZOSTWO ŚWIATA

44916375_2173683892869641_3636512658783469568_n

 

44 lata temu Reprezentacja Polski siatkarzy prowadzona przez Huberta Jerzego Wagnera zdobyła w Meksyku historyczne złoto Mistrzostw Świata (wygrali wszystkie spotkania)! W finale zespół biało-czerwonych pokonał drużynę ZSRR.

Był to zarazem pierwszy medal zdobyty przez jakąkolwiek drużynową reprezentację biało-czerwonych w mistrzostwach świata.

Skład: Ryszard Bosek, Wiesław Czaja, Wiesław Gawłowski, Stanisław Gościniak, Marek Karbarz, Mirosław Rybaczewski, Włodzimierz Sadalski, Aleksander Skiba, Edward Skorek, Włodzimierz Stefański, Tomasz Wójtowicz, Zbigniew Zarzycki. 

 

Źródło: Pasjonaci Siatkówki, Wikipedia

23

Cze

ZMARŁA HALINA ASZKIEŁOWICZ-WOJNO

 

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci  Haliny Aszkiełowicz-Wojno – brązowej medalistki olimpijskiej z Meksyku (1968), wicemistrzyni Europy (1967), brązowej medalistki mistrzostw Europy (1971). W reprezentacji wystąpiła 177 razy. W roku 2008 odsłoniła swoją tablicę z odciskami dłoni w milickiej Alei Gwiazd Siatkówki. Rodzinie i najbliższym Zmarłej składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Czytaj więcej…

14

Cze

ALEJA GWIAZD PIŁKI NOŻNEJ OTWARTA

We wtorek 12 czerwca, przed meczem Polska – Litwa na promenadzie zewnętrznej PGE Narodowego zainaugurowana została Aleja Gwiazd Piłki Nożnej.  Tablice z brązu z odciskami swoich stóp odsłonili: Zbigniew Boniek, Włodzimierz Lubański, Grzegorz Lato, Władysław Żmuda i Jan Tomaszewski. Odsłonięte zostały także tablice pośmiertne: Gerarda Cieślika, Kazimierza Deyny i Włodzimierza Smolarka. Uroczystość uświetnił występ Anny Karwan, która wykonała piosenkę „Aleją Gwiazd”.

Czytaj więcej…