Image Image Image Image Image

PGE NARODOWY

PGE Narodowy (dawniej Stadion Narodowy w Warszawie) to najnowocześniejsza arena wielofunkcyjna i jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. W 2013 roku stał się najpopularniejszym miejscem w Polsce, przyciągając 1 milion 300 tys. gości w ciągu 12 miesięcy. Arena jest największym stadionem w Polsce.

Na trybunach areny znajduje się 58 tysięcy miejsc dla kibiców, w tym 111 dla osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji są również 62 loże VIP. Stadion składa się z ośmiu kondygnacji o zróżnicowanej wysokości. Posiada także dwupoziomowy parking podziemny, który może pomieścić 1765 samochodów. Arenę otacza promenada o długości 1 km.

PGE Narodowy przez wielu jest nazywany domem reprezentacji Polski. Drużyna narodowa na stadionie awansowała m.in. na mistrzostwa świata i Europy. PGE Narodowy posiada czwartą kategorię w klasyfikacji UEFA „elite”.

W roku 2018 na 10 metrach promenady zewnętrznej stadionu zostało wmurowanych osiem tablic z brązu o wielkości 50 cm x 50 cm z odciskami stóp lub dłoni piłkarzy, którzy zapisali się na kartach polskiej historii piłki nożnej. Corocznie przy okazji ważnego wydarzenia piłkarskiego na PGE Narodowym w Alei Gwiazd odsłaniane będą kolejne tablice.

Źródło: www.pgenarodowy.pl

Więcej: www.pgenarodowy.pl

AGPN 2018 (166)

© 2003-2022 Fundacja Aleja Gwiazd. All rights reserved.