Image Image Image Image Image

O nas

Fundacja Aleja Gwiazd powstała w marcu 2017 roku i jest kontynuacją działalności, którą jej Fundatorzy – Paweł Wachowiak i Sławomir Jachimowski rozpoczęli w roku 2003 w Miliczu organizując Aleję Gwiazd Siatkówki.  Paweł Wachowiak oraz Sławomir Jachimowski, działali wcześniej i byli Fundatorami Fundacji Aleja Gwiazd Siatkówki. Wielka pasja do siatkówki, chęć aktywnej promocji piłki siatkowej oraz upowszechnianie sportu i kultury fizycznej to główne powody powstania fundacji.

Jednym z najważniejszych projektów realizowanych przez Pawła Wachowiaka i Sławomira Jachimowskiego nieprzerwanie od 2003 r. jest Aleja Gwiazd Siatkówki, będąca światowej skali imprezą siatkarską. Organizowane w niewielkim Miliczu na Dolnym Śląsku święto siatkarskie ma na celu głównie popularyzację tej dyscypliny sportu, a także przybliżenie sylwetek zasłużonych w siatkówce osób. Jest to przedsięwzięcie cieszące się wielkim zainteresowaniem entuzjastów piłki siatkowej i wpisane jest do kalendarza imprez Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Od ponad dekady najlepsze siatkarki i siatkarze, trenerzy, działacze oraz mecenasi siatkówki odciskają swoje dłonie w Alei Gwiazd na milickim rynku. W ramach projektu wyróżnieni zostali między innymi: Mariusz Wlazły, Paweł Zagumny, Daniel Castellani, Andre Anastasi, Dorota Świeniewicz, Małgorzata Glinka, Gilberto de Godoy Filho – GIBA, Raul Lozano.

Po zakończeniu uroczystej ceremonii, tradycyjnie rozgrywany jest mecz reprezentacji Polski z najlepszymi drużynami świata. Spotkanie wzbudza rokrocznie wielkie emocje i gromadzi na hali kibiców nie tylko z kraju, ale i z całego świata.

W maju 2017 roku Fundacja Aleja Gwiazd zorganizowała otwarcie Alei Gwiazd Siatkówki w Katowicach. W Katowicach swoje tablice z odciskami dłoni odsłonili: Michał Kubiak, Karol Kłos, Andrzej Wrona, Paweł Zatorski, Marcin Możdżonek i Łukasz Kadziewicz.

W katowickiej alei odsłonięto także ławeczkę z repliką Pucharu Mistrzostw Świata zdobytego przez drużynę biało-czerwonych w roku 2014.

Poza kontynuacją, rozwojem i organizacją kolejnych edycji Alei Gwiazd Siatkówki do głównych celów statutowych fundacji należą przede wszystkim:

  • zorganizowanie i budowa pierwszego na świecie, interaktywnego Muzeum Gwiazd Siatkówki,
  • poprawa infrastruktury obiektów sportowych dla dzieci i młodzieży,
  • organizacja zajęć piłki siatkowej, także z wybitnymi siatkarzami,
  • organizacja pożegnań z reprezentacją wybitnych siatkarzy,
  • organizacja pikników, festynów sportowych,
  • działalność charytatywna.

 

© 2003-2018 Fundacja Aleja Gwiazd. All rights reserved.