Menu
IX edycja – 2013

IX edycja Alei Gwiazd zgromadziła największe gwiazdy rodzimej i światowej siatkówki, a deptak przy ratuszu poszerzył się o kolejne odciski dłoni siatkarskich sław i nie tylko.

Swoje tablice odsłonili: Wojciech Drzyzga, Andrea Zorzi, przedstawicielka Grupy Orlen, bracia Nikola i Władimir Grbić,  Krystyna Wleciał- Hajec oraz Giba. Ten ostatni, czego można było się spodziewać, wywołał wśród kibiców zgromadzonych w rynku największą wrzawę. Odsłonięta została także tablica upamiętniająca tragicznie zmarłego Arkadiusza Gołasia.

Na trybunie honorowej nie zabrakło przedstawicieli naszych kadrowiczów w osobach Andrzeja Wrony (debiutanta biało-czerwonych) i Krzysztofa Ignaczaka. Wydarzenia w rynku jak i podczas późniejszego meczu  swoimi występami  uświetniły także, znane z meczów koszykarskiego Śląska Wrocław- Cheers Wrocław, a także grupa gimnastyczek z Rzeszowa, których pokazy wywołały zadziwienie u nie jednej osoby.

Po zakończeniu ceremonii, kibicie oraz zaproszeni goście przenieśli się do hali milickiego OSiR-u, w której to reprezentacja Polski meczem z Serbią zainaugurowała tegoroczny sezon. Polacy wygrali 3:1 (29:27, 25:21, 22:25, 25:19), choć mogli zakończyć spotkanie w trzech setach. Jednak pod koniec trzeciej odsłony, w szeregi podopiecznych trenera Anastasiego wkradły się błędy, co zaowocowało porażką w tej partii. W czwartym secie Polakom udało się utrzymać koncentrację i ostatecznie wygrać całe spotkanie. Dzień później w Twardogórze musieli jednak uznać wyższość Serbów, ulegając przeciwnikom 1:3.

Polska: Łukasz Żygadło, Fabian Drzyzga, Zbigniew Bartman, Dawid Konarski, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski , Łukasz Wiśniewski, Andrzej Wrona, Michał Winiarski, Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Wojciech Włodarczyk, Krzysztof Ignaczak, Paweł Zatorski.

Tekst: Jola Temporale/tempaosporcie.blogspot.com