To Top

Menu
V edycja – 2008

W sobotę 14 czerwca odbyła się kolejna, piąta już edycja milickiej Alei Gwiazd. Swoje odciski dłoni przed halą przy Gimnazjum zostawili: Halina Aszkiełowicz – Wojno, Dorota Świeniewicz, Maciej Jarosz, Piotr Gruszka oraz Raul Lozano. Pod halą sportową zgromadzili się entuzjaści siatkówki oraz najwierniejsi fani gwiazd.

Impreza rozpoczęła się w sobotę po godzinie 14. Zebranych gości powitał Marek Magiera, następnie wystąpił Ryszard Mieloch, burmistrz Gminy Milicz:

Bardzo mi miło przywitać wszystkich na ziemi milickiej, ziemi przyjaznej siatkówce.

Chwilę później, prezes kapituły – Maciej Jarosz zaprosił zebranych gości do złożenia odcisków swoich dłoni.

Jako pierwsza swoją tablicę odsłoniła Halina Aszkiełowicz – Wojno, brązowa medalistka olimpijska z Meksyku 1968, następnie Dorota Świeniewicz, najlepsza siatkarka Europy w 2005 roku i Maciej Jarosz – prezes kapituły. Niestety, siatkarz Piotr Gruszka oraz Raul Lozano, trener polskiej reprezentacji mężczyzn w siatkówce nie byli obecni podczas milickiej imprezy, ponieważ w tym czasie przebywali na Lidze Światowej w Egipcie. Za Piotra Gruszkę tablicę odsłoniła jego małżonka Aleksandra, a za Raula Lozano – Andrzej Gołaszewski, prezes PZPS. Jako ostatnia została odsłonięta tablica z okazji 10 lat wspierania polskiej siatkówki przez głównego sponsora reprezentacji firmy Plus (Polkomtel S.A.). Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości wszystkie gwiazdy siatkówki ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia przy tablicach. V edycję Alei Gwiazd swoją obecnością zaszczycili także Ryszard Bosek, Włodzimierz Sadalski, Barbara Gawłowska oraz Józef Wołyniec, których odciski dłoni znajdują się już w milickiej Alei Gwiazd.

Po zakończeniu tej części kibice mieli okazję obejrzeć towarzyski mecz reprezentacji narodowej A i B osób niepełnosprawnych. Zgromadziło się na nim niewielkie grono, ale za to najwierniejszych kibiców siatkówki. Zawodnicy rozegrali dwa sety, oba wygrała reprezentacja A. Rywalizacja między drużynami była bardzo zacięta, siatkarze dzielnie walczyli o każdą piłkę. Po zakończonym spotkaniu organizatorzy zapowiedzieli ponad godzinną przerwę, a po niej spotkanie reprezentacji narodowych juniorek Polski i Czech. Mecz rozpoczął się o godzinie 17, zagrano hymny państwowe Czech i Polski oraz uczczono minutą ciszy pamięć znakomitej polskiej siatkarki Agaty Mróz – Olszewskiej, dwukrotnej złotej medalistki mistrzostw Europy, która przegrała walkę z białaczką.

Nasze siatkarki wygrały spotkanie, bez większych problemów 3:0. Na początku pierwszej partii zarysowało się wyraźne prowadzenie polskiej reprezentacji. Na pierwszą przerwę techniczną zeszły z wynikiem 8:3. Set pierwszy zakończył się wynikiem 25:14. W drugim secie trwała zacięta rywalizacja punkt za punkt i zakończył się wygraną naszej reprezentacji 29:27. Było to bardzo interesujące spotkanie, siatkarki obu drużyn zaprezentowały kilka asów serwisowych, można było obejrzeć także efektowne, długie wymiany piłek pomiędzy siatkarkami reprezentacji Polski i Czech. Podczas uroczystości odsłonięcia tablic oraz w przerwach meczu prezentowały się cheerleaderki z zespołu Wrocław Cheerleaders.

Była to już piata edycja Alei Gwiazd siatkówki, która powołana została w 2003 roku przez Macieja Jarosza, Władysława Pałaszewskiego, Sławomira Jachimowskiego oraz Pawła Wachowiaka. W Alei Gwiazd znajdują się także odciski dłoni takich osób jak: Edward Skorek, Tomasz Wójtowicz, Ryszard Bosek, Władysław Pałaszewski, Hubert Wagner, Marek Karbarz, Stanisław Gościniak, Włodzimierz Sadalski, Zbigniew Zarzycki, Wiesław Gawłowski, Mirosław Robaczewski , Włodzimierz Stefański, Józef Wołyniec, Wiesław Czaja, Andrzej Niemczyk, Małgorzata Glinka, Juri Czesnokow, Bronisław Babel.

Organizatorami imprezy był milicki OSiR oraz Urząd Miasta i Gminy Milicz. Sponsorami Plus (Polkomtel S.A.), Roben Sp. z o.o., D&TB System Sp. z o.o., Bank Spółdzielczy w Miliczu. Patronat medialny nad Aleją Gwiazd sprawowały TVP Wrocław, serwis Strefa Siatkówki oraz Panorama Milicka.