GRZEGORZ KUŁAGA & MAREK MAGIERA
Grzegorz Kułaga (ur. 1973) i Marek Magiera (ur. 1974) czyli siatkarski duet DJów reprezentacji Polski. Marek Magiera – mistrz dopingu, król mikrofonu i – wraz z Grzegorzem Kułagą – specjalista od robienia hałasu. Ten duet znają wszyscy kibice siatkówki oraz innych dyscyplin. Duet zaczął się w 2002 roku, chociaż Grzesiek Kułaga robił to już trzy lata wcześniej z Bartoszem Hellerem (polski dziennikarz i komentator sportowy). Od roku 2003 prowadzą oprawę podczas Alei Gwiazd Siatkówki.

Marek Magiera o sobie – „Jestem absolwentem Politechniki Częstochowskiej, Wydział Metalurgii i Inżynierii Materiałowej (naprawdę ;)). Całe życie związany ze sportem. Jak każdy młody dzieciak chciałem być piłkarzem, nie udało się (udało się bratu ;)) ale niczego nie żałuję. Jeszcze w klasie maturalnej zacząłem współpracę z lokalną rozgłośnią radiową Radio City w której pracowałem do ostatniego dnia jej istnienia (to właśnie tam zająłem się zawodowo siatkówką relacjonując na antenie mecze AZS , to był chyba 1993 rok). Później było Radio Fon, korespondencje do Radia Zet i Radiowej Jedynki z lokalnych wydarzeń z rodzinnej Częstochowy. Przez osiem lat równolegle pisałem dla Życia Częstochowy. Od 2005 roku na stałe związany jestem z Polsatem Sport, gdzie komentowałem wszystkie najważniejsze siatkarskie wydarzenia. Z Grześkiem pracujemy wspólnie od 2001 roku.
A najważniejsze w tym moim barwnym życiu jest to, że cały czas mam tę samą żonę (Magdalena) i od 16 lat mamy wspaniałego syna.
Znalezienie się w Alei Gwiazd Siatkówki traktuję jako coś absolutnie niewyobrażalnego dziennikarz. Obecnie TV POLSAT SPORT i spiker”.
Grzegorz Kułaga – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie w klasie fortepianu. Do roku 2001 aktor, scenarzysta wielu przedstawień dla dzieci. Od 1998 roku współtworzy oprawę Ligi Światowej – wszystkich edycji w Polsce wraz Bartkiem Hellerem (wtedy dziennikarzem TVP) jednak po jego rezygnacji, od 2002 roku z Markiem Magierą. Prywatnie – mąż i szczęśliwy Tata trójki dzieci.
Przez lata powierzono im wiele prestiżowych wydarzeń do poprowadzenia, między innymi:
- FIVB Volleyball Nations League 2018
- Aleja Gwiazd Siatkówki Katowice 2018 – Jubileusz 25lecia POLSAT Gala Teatr Wielki Warszawa 2017
- FIVB Volleyball Men’s Club World Championship – Klubowe Mistrzostwa Świata w Siatkówce Kraków 2017
- Mistrzostwa Europy EUROVOLLEY 2017, Warszawa, Szczecin, Katowice, Gdańsk, Kraków Ceremonia Otwarcia MŚ, ME na Stadionie Narodowym 2014, 2017
- Mistrzostwa Świata w Siatkówce FIVB 2014
- Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 Główna Strefa Kibica 150.000 osób Warszawa
- Super Cup of BRASIL in Rio de Janeiro – Final World League in Argentina – Finały,
- Eliminacje Ligi Światowej w Siatkówce wszystkie edycje w Polsce –
- Mistrzostwa Europy Kobiet i Mężczyzn w Siatkówce w Polsce i Danii
- Verva Street Racing Warszawa pokazy F1
- Tour de Pologne – Puchar Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem oraz Wiśle 2003 – 2017
- Finał Ligi Mistrzów w Siatkówce wszystkie edycje w Polsce –
- Verva Monster Truck Jam Orlen Wrocław
- Biegnij Warszawo
- Orlen Warsaw Marathon
- Maraton Warszawski
- World Tour w siatkówce plażowej
- Gwiazdy NHL w Katowickim Spodku
- Mistrzostwa Europy w Pływaniu Szczecin
Nagrody


fot. Maciej Piasecki
© 2003-2023 Fundacja Aleja Gwiazd. All rights reserved.


