Image Image Image Image Image

14

Maj

ALEJA GWIAZD SIATKÓWKI KATOWICE 2018

PZPS
Tegoroczna Aleja Gwiazd Siatkówki Katowice 2018 odbywa się w powiązaniu z dwoma jubileuszami – 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 90-lecie Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Pierwsze wzmianki o siatkówce w Polsce sięgają roku 1919. Cztery lata później powstały pierwsze kluby siatkarskie oparte o środowisko akademickie. Pierwsze instytucjonalne formalizowanie ruchu siatkarskiego miało miejsce w roku 1926, kiedy to wiele gier zespołowych znalazło się w ramach organizacji Polskiego Związku Palanta i Gier Ruchowych później zmieniającego nazwy na Polski Związek Gier Ruchowych a dalej w roku 1928 na Polski Związek Gier Sportowych.

I właśnie rok 1928 jest oficjalną datą początku zorganizowanej formy piłki siatkowej w naszym kraju. Więcej: https://www.pzps.pl/pl/aktualnosci/14880-w-roku-2018-polska-siatkowka-swietuje-90-lat-istnienia .

Przypominamy, iż w Alei Gwiazd Siatkówki w Katowicach, tablice z odciskami dłoni, odsłonią: Stephane Antiga, Piotr Nowakowski, Mateusz Mika, Fabian Drzyzga, Rafał Buszek, Dawid Konarski – mistrzowie świata z 2014 roku oraz Grzegorz Kułaga i Marek Magiera – duet djów, który towarzyszy biało-czerwonym od wielu lat. Odsłonięta zostanie także pamiątkowa tablica Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

 Submit a Comment