Image Image Image Image Image

28

Lut

ALEJA GWIAZD SIATKÓWKI KATOWICE 2018 – KONFERENCJA

Fot. S. Rybok UMK (3)Dziś o godz. 11:00, odbyła się w Katowicach konferencja prasowa dotycząca wydarzenia, które odbędzie się 19 maja 2018 roku.  Chodzi oczywiście o ALEJĘ GWIAZD SIATKÓWKI KATOWICE 2018,  podczas której rozegrany zostanie mecz POLSKA – KANADA. Organizatorem święta siatkówki jest nasza Fundacja Aleja Gwiazd przy współpracy miasta Katowice i Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W konferencji uczestniczyli – pełnomocnik Prezydenta ds. organizacji imprez strategicznych Miasta Katowice – Pani Ewelina Kajzerek, Prezes Fundacji Aleja Gwiazd i Wiceprezes PZPSu – Pan Paweł Wachowiak, Wiceprezes Fundacji Aleja Gwiazd – Sławomir Jachimowski oraz wicemistrz świata, były siatkarz, komentator siatkówki – Łukasz Kadziewicz i Marek Magiera – komentator siatkówki, przedstawiciel firmy Oprawa Imprez Sportowych, Animacja Publiczności.

A co będzie się działo 19 maja w Katowicach?

FESTYN RODZINNY: W godzinach przedpołudniowych (11:00 – 13:00) zapraszamy do Katowickiego Rynku na Siatkarski Festyn Rodzinny podczas, którego będą odbywały się m.in zajęcia z dziećmi i dorosłymi na mobilnych boiskach do siatkówki prowadzone przez Gwiazdy Siatkówki, konkursy plastyczne, gry i zabawy dla dzieci o tematyce siatkówki,  pokazy aut amerykańskich American Cars Mania. Będzie także możliwość zdobycia autografów i zdjęć z Gwiazdami Siatkówki, będą gadżety siatkarskie dla uczestników Festynu oraz szczudlarze, mimowie, maskotki.

ALEJA GWIAZD SIATKÓWKI GODZ.14:00: Aleja Gwiazd z odlewami dłoni siatkarskich gwiazd powstała w roku 2017 nieopodal Spodka. 19 maja odsłonięte będą tablice honorujące kolejnych polskich siatkarzy, mistrzów świata: Piotra Nowakowskiego, Mateusza Miki, Rafała Buszka, Dawida Konarskiego i Fabiana Drzyzgi. W Katowicach odsłonięte zostaną także tablice z odciskami dłoni trenera mistrzów świata Stephana Antigi i najlepszego siatkarskiego duetu djsko-spikerskiego w Polsce – Marka Magiery i Grzegorza Kułagi.  Z okazji przypadającej w tym roku 90-tej rocznicy powstania Polskiej Siatkówki, odsłonięta zostanie także tablica upamiętniająca ten jubileusz.

USTANOWIENIE POLSKIEGO REKORDU GUINESSA, GODZ.16:00:  Po uroczystości odsłonięcia kolejnych tablic w Alei Gwiazd Siatkówki na placu przy Spodku utworzona zostanie największa w Polsce „żywa” flaga polska z kibiców siatkówki, jako upamiętnienie 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Kibice otrzymają od organizatorów białe i czerwone kapelusze, flaga formowana będzie przez wolontariuszy i spikerów (Kułaga i Magiera) znajdujących się na platformie amerykańskiego samochodu American Cars Manii. Liczba uczestników będzie liczona a całość dokumentowana zdjęciami i filmem z ujęciami z drona.
Organizatorzy spodziewają się uczestnictwa ponad 5000 osób.

MECZ REPREZENTACJI POLSKI: Reprezentacja Polski ok. godz.18.00 rozegra w Spodku oficjalny mecz towarzyski z reprezentacją Kanady. Będzie to pierwszy mecz Reprezentacji Polski po zakończeniu Polskiej Ligi Siatkówki w 2018r, debiut pod wodzą nowego trenera – V. Heynena, a zarazem ostatni sprawdzian przed rozgrywkami Ligii Narodów 2018.

GALA ALEI GWIAZD SIATKÓWKI: Bezpośrednio po zakończeniu meczu na płycie boiska odbędzie się ok. godzinna
Gala Alei Gwiazd Siatkówki z udziałem znanych siatkarzy i artystów polskich. Wystąpią m.in: duet skrzypcowy „2be”, odbędą się niezwykłe pokazy akrobatyczne z grupą Everest na czele, wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta Technikum Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla.
Całość w doskonałej oprawie światło – dźwięk.

ATRAKCJE W ANTRESOLI SPODKA, od godziny 17.00: W antresoli Spodka spotkać się będzie można z Gwiazdami Siatkówki i zdobyć autografy. Do dyspozycji dzieci będą mini boiska do siatkówki, gdzie maluchy będą mogły bawić się pod opieką instruktorów. W dwóch miejscach rozstawione zostaną profesjonalne ścianki reklamowe z obsługą fotograficzną, gdzie Kibice będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, które będzie można pobrać na stronie internetowej. Do udziału w imprezie zaproszone zostaną maskotki polskich drużyn Plus Ligi, które będą w antresoli Spodka bawiły się z kibicami.

Bilety do nabycia na stronie – https://abilet.pl/impreza/aleja-gwiazd-siatkowki-2018-4391

 Submit a Comment