Image Image Image Image Image

25

Maj

POŻEGNANIE KRZYŚKA IGNACZAKA Z „IGŁĄ” W TLE

KI 2017 (4)

Katowice i katowicki Spodek  po raz drugi były świadkiem pożegnania wybitnego polskiego siatkarza z grą w reprezentacji kraju w piłce siatkowej meżczyzn. Tym razem do grona byłych już reprezentantów dołączył Krzysztof Ignaczak.  Pożegnanie popularnego „Igły”, odbyło się 20 maja. Organizatorzy wydarzenia – Fundacja Aleja Gwiazd, przygotowali wiele atrakcji.  W antresoli Spodka, w specjalnie przygotowanych stoiskach z darmowymi plakatami, można było zrobic zdjęcie i zdobyć autograf siatkarzy – Wilfredo Leona, Mariusza Wlazłego, Marcina Możdżonka, Krzysztofa Ignaczaka i Łukasza Kadziewicza. Niewątpliwą gratką dla kibiców siatkówki był w tym dniu towarzyski mecz  Polska – Iran. Iran to przecież jedna z najlepszych drużyn świata, dwukrotny mistrz Azji, na ostatnich mistrzostwach świata w Polsce zajęli 6. miejsce.

Trenerem drużyny został niedawno Serb Igor Kolakovic, który starał się o posadę Biało-Czerwonych. Dla obu szkoleniowców był to więc debiut, gdyż także pierwszy mecz w roli selekcjonera Polskiej ekipy zaliczył Ferdinando De Giorgi. Wśród gości, na trybunach oprócz władz Katowic, PZPSu, był także Ambasador Islamskiej Republiki Iranu w Polsce Ramin Mehmanparast. Dla kibiców sitakówki gratką było także obserwowanie Krzyśka Ignaczaka na boisku – w pierwszym secie, zagrał na pozycji libero w reprezentacji po raz ostatni. W trakcie meczu po raz pierwszy w reprezentacji na parkiecie zgrali także młodzi kadrowicze – Maciej Muzaj, Bartek Lemański i Łukasz Kaczmarek. Atrakcji nie brakowało także podczas przerw w setach i w przerwach technicznych. Dla Krzysztofa i kibiców siatkówki wystąpiła grupa Cheerleaders Wrocław, grupa akrobatyczna „Trio ETC” oraz swoje największe przeboje zaśpiewał Rafał Brzozowski. A piosenkę „Tak blisko” wokalista zaśpiewał wspólnie z Krzyśkiem Ignaczakiem. Mecz zakończył się zwycięstwem Biało-Czerwonych 3:0.

A potem przyszedł czas na pożegnanie Krzyśka.  Wielokrotny reprezentant Polski, mistrz świata z 2014 roku oficjalnie pożegnał się z reprezentacją mając na koncie 321 spotkań. W swoim dorobku ma złoto mistrzostw świata (2014), złoto (2009) i brąz (2011) mistrzostw Europy, srebro Pucharu Świata (2011) oraz złoto (2012) i brąz (2011) Ligi Światowej. „Igła” otrzymał z rąk Marcina Krupy, prezydenta Katowic i Jacka Kasprzyka, prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej koszulkę z numerem 321.

Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego (Krzysiek Ignaczak pochodzi z Wałbrzycha) Pani Iwona Krawczyk wręczyła siatkarzowi odznaczenie – za sportowe zasługi, Złotą Odznakę Honorową Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego. Były prezenty od Miasta Wałbrzych i Sponsora Przedsiębiorstwa EURO KAS SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą w Katowicach AUTORYZOWANY DEALER VOLVO.

Był też tort od Gospodarza imprezy Miasta Katowice i stóg siana od Fundacji Aleja Gwiazd, w którym „Igła” musiał poszukać igły.

– To czas pożegnań, przez 20 lat poświęciłem się reprezentacji, dla mnie numer 321 to koniec wspaniałej przygody, niezpomnianych przeżyć i wzruszeń – powiedział Ignaczak.

Oczywiście, tradycji musiało się stać zadość, na twarzy „Igły” wylądował kawałek tortu, a pod „wodzą” Rafała Brzozowskiego, kibice odśpiewali siatkarzowi „Sto lat”.

Polska – Iran 3:0 (25:19, 25:19, 25:23)

Polska: Drzyzga, Konarski, Kurek, Lemański, Kubiak, Bieniek, Ignaczak (libero) oraz Zatorski, Kaczmarek, Muzaj, Łomacz

Iran: Marouf, Ebadi, Faezi, Mousavi, Ghafour, Mirza, Marandi (libero) oraz Salafoun, Ghara.

 

 Submit a Comment