Image Image Image Image Image

16

Sie

EMOCJONUJĄCY MECZ W WAŁBRZYSKIM „AQUA ZDRÓJ”

Wałbrzych 2017 (16)Trzecie sparingowe spotkanie biało-czerwonych z reprezentacją Brazylii zakończyło się wynikiem 3:4. W rozegranym w Wałbrzyskim Aqua Zdroju towarzyskim spotkaniu siatkarskich reprezentacji do lat 23, młodzi gracze zafundowali widzom niesamowite emocje. Oba zespoły przygotowują się do mistrzostw świata U23 w Kairze (18-25 sierpnia) i rozegrały już dwa spotkania: w Jelczu Laskowice (wynik meczu 4:2) i w Twardogórze (4:1). Przed spotkaniem w Wałbrzychu do ekipy rywali dołączyli dwaj gracze, którzy ostatnio grali w I reprezentacji m.in. Douglas Souza. Spotkanie,w wypełnionej prawie po brzegi hali, rozpoczęło się od pewnie wygranego przez Polaków pierwszego seta. Mecz rozgrywany był według nowych zasad – do 4 wygranych setów granych do 15 punktów oraz po wykonaniu zagrywki zawodnik musi wylądować przed linią dziewiątego metra.

Prawdziwy horror zawodnicy zafundowali kibicom w dwóch ostatnich setach. W piątym przy stanie 10:14 dla Brazylii, biało-czerwoni doprowadzili do zwycięstwa w secie i zremisowali w setach 3:3. W ostatnim, decydującym starciu, trener Dariusz Daszkiewicz wprowadził na boisko kilku nowych zawodników. Walka o zwycięstwo w meczu trwała do ostatniej piłki. W rezultacie to Brazylijczycy wygrali seta 13:15 i cały mecz 3:4. We wczesnych godzinach rannych obie drużyny, tym samym samolotem, poleciały do Egiptu na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Kairze w dniach 18-25 sierpnia.