Image Image Image Image Image

10

Lis

„Z OLIMPIJCZYKIEM NA TY”

AAA_1766Fundacja Aleja Gwiazd wzięła udział w niecodziennym wydarzeniu. 9 listopada w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika odbyła się impreza integrująca środowisko osób z niepełnosprawnością podczas Lekkoatletycznego Dnia Sportu pn.: „Z Olimpijczykiem na Ty”.  Przedsięwzięcie, którego organizatorem było Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, a Partnerem Fundacja Aleja Gwiazd, odbyło się ze środków PFRON w ramach projektu pt. „Aktywność drogą do sukcesu”. Do Milicza przyjechali: Rafał Kubacki – polski judoka, olimpijczyk i 2 krotny Mistrz Świata i Europy, Ryszard Tomaszewski – polski sztangista, wielokrotny medalista Igrzysk Paraolimpijskich, odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski oraz Jakub Tokarz – zawodnik parakajakarstwa, złoty medalista Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro z 2016.

Na imprezę przybyli także m.in. Agnieszka Rauk-Kubacka – dyr. ds. organizacji pozarządowych w Urzędzie Marszałkowskim, Paweł Herl – Wicestarosta Milicki oraz radni gminni i powiatowi. Fundację Aleja Gwiazd reprezentował Sławomir Jachimowski. Nie zabrakło także sponsorów m.in. Banku Spółdzielczego i Nadleśnictwa Milicz.

Sportowe zmagania rozpoczęły się się od sztafety, którą pokonać musieli zaproszeni goście. I tak w jednej drużynie znaleźli się Prezes MSPDiON Pani Alicja Szatkowska, Pani wiceprezes MSPDiON Renata Górnicka, olimpijczyk Rafał Kubacki i Pani Agnieszka Rauk-Kubacka. W drugiej drużynie  pobiegli: Pani Jadwiga Janczura – Radna Rady Miejskiej w Miliczu, wiceprezes Fundacji Sławomir Jachimowski, zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Milicz Pan mgr inż. Jarosław Bełza oraz Marcin Żmijewski – wiceprezes Banku Spółdzielczego w Miliczu. A kto wygrał? Nieważne – ubaw był po pachy !

Najważniejszą jednak częścią czwartkowego Lekkoatletycznego Dnia Sportu była rywalizacja podopiecznych ośrodków dla osób niepełnosprawnych z 4 województw – śląskiego, opolskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Do sportowych zmagań przystąpiło 10 drużyn, reprezentowanych przez blisko 100 młodych sportowców. Konkurencji było wiele, a wśród nich m.in. rzuty piłką lekarską, ringo, tor przeszkód, zmagania okołopiłkarskie, bieg na 60 m oraz sztafeta. W tym dniu nieistotne było zwycięstwo tylko dobra zabawa, gra fair play, spotkanie z olimpijczykami, integracja środowisk i uśmiech na twarzy wszystkich uczestników imprezy.

Rywalizacji sportowej towarzyszyło także szereg innych atrakcji. W holu Hali Sportowej można było obejrzeć Złoty Medal zdobyty przez polskich siatkarzy podczas Mistrzostw Świata w 2014 roku i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Na tle ścianek Fundacji Aleja Gwiazd zaprezentowano koszulki i piłki z autografami gwiazd siatkówki, wspierających MSPDiON. Było także malowanie twarzy, porywająca oprawa muzyczna, konkursy z nagrodami dla najmłodszych, autografy od olimpijczyków oraz kulinarne fajerwerki.

W imprezie, w kategorii dzieci i młodzież, udział wzięli reprezentanci Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno – Wychowawczego w Miliczu oraz Szkoły Podstawowej w Dunkowej. Natomiast w kategorii open – dorosłych udział wzięli uczestnicy organizacji wspierających środowisko osób z niepełnosprawnością z Milicza, Kluczborka, Krośnic, Łoziska Górnego i Zdun.

Organizacją i prowadzeniem imprezy zajęli się wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Miliczu i Szkoły Podstawowej nr 1 w Miliczu oraz wolontariusze z MSPDiON: Przemysław Walniczek, Wojciech Biernat, Krzysztof Gagała, Piotr Patryas, Agnieszka Ficek, Milena Kamińska i Martyna Waszak.

Fundacja Aleja Gwiazd jako Partner Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych składa Organizatorom serdeczne podziękowanie za zaproszenie do współpracy i gratulacje – BRAWO WY !

Zdjęcia: P. Walniczek

 Submit a Comment