Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

Menu
II edycja – 2018

II edycja – 2018

19 maja 2018 rok to kolejna historyczna data dla Polskiej Siatkówki i Miasta Katowice. Na ulicy Korfantego odsłonięte zostały kolejne tablice w Siatkarskiej Alei Gwiazd – Mistrzowie Świata z 2014 roku – Nowakowski, Drzyzga, Konarski, Buszek, Mika jak i trener Antiga, ale także duet Kułaga & Magiera.

Jako pierwszy tablicę z odciskami swoich dłoni odsłonił Stephane Antiga, który obecnie jest trenerem Kanady. Po nim chwile chwały dostąpili Piotr Nowakowski, Fabian Drzyzga, Rafał Buszek, Dawid Konarski i wreszcie certyfikat potwierdzający obecność w Alei Gwiazd odebrali spikerzy i konferansjerzy Marek Magiera i Grzegorz Kułaga.  Podczas uroczystości Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk odsłonił pamiątkową tablicę z okazji  jubileuszu 90-lecia Polskiej Siatkówki.

– Rozpoczynając swoja pracę nigdy nie przypuszczałem, że dostąpię takiego zaszczytu – przyznał wzruszony komentator Polsatu. – To ogromne wyróżnienie. To jest coś fenomenalnego znależć się w takim gronie – dodał Marek Magiera.

– Kiedy dowiedziałem się, że mam złożyć swoje odciski byłem niezmiernie zaszczycony, to wielkie wyróżnienie, na pewno kiedyś przyjadę tutaj ze swoimi dziećmi – mówił wzruszony Rafał Buszek.

– Mamy wielu wybitnych siatkarzy, którzy osiągnęli wiele w sporcie i chyba mamy ich na wiele lat. Mam nadzieję, że dzięki upartości Fundacji Aleja Gwiazd katowcicka Aleja będzie się rozwijała przez wiele lat – powiedział Jacek Kasprzyk, Prezes PZPS.

Certyfikaty potwierdzające przynależność do Alei Gwiazd Siatkówki wręczali wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun oraz Prezes Fundacji Aleja Gwiazd, Paweł Wachowiak.

W części artystycznej wystąpiły dziewczyny z grupy Cheerleaders Wrocław oraz grupa akrobatyczna Everest Na zakończenie spotkania, na tłumnie zgromadzoną na ul. Korfantego publiczność, poleciały biało-czerwone serpentyny.

Impreza dofinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

© 2003-2018 Fundacja Aleja Gwiazd. All rights reserved.

 Submit a Comment